ВО "Свобода"

ENG

18 квітня
Очільник Миколаївської "Свободи" звернувся до прокуратури щодо ігнорування законів депутатами облради
Очільник Миколаївської "Свободи" звернувся до прокуратури щодо ігнорування законів депутатами облради

18 квітня 2018 року керівник Миколаївської обласної організації ВО "Свобода" Демид Губський скерував звернення до прокурора Миколаївської області Дунаса Т.О. щодо саботажу й проявів з боку депутатів обласної ради антиукраїнської позиції та нехтування Конституцією.

На виконання рішення Конституційного Суду України, 12 квітня 2018 року на розгляд сесії Миколаївської облради було винесено проєкт рішення Миколаївської облради від 7 вересня 2012 року "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики" у Миколаївській області". Незважаючи на обов'язковість виконання рішення КСУ та необхідність приведення місцевих нормативних актів до вимог чинного законодавства, 12 квітня 2018 року депутати місцевої ради не скасували рішення від 7 вересня 2012 року.

Зауважимо, що 28 лютого 2018 року Конституційний Суд своїм рішенням №2-р/2018 по справі №1-1/2018 вирішив визнати такими, що не відповідає Конституції (є неконституційним) Закон України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 року №5029-VI зі змінами. У зв'язку з цим Закон України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 року №5029-VI зі змінами, визнано неконституційним і він втратив чинність з дня схвалення Конституційним Судом цього рішення. Рішення є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

"Націоналісти не раз закликали депутатів ухвалювати рішення, керуючись законами України.Проте, вочевидь, окремі не почули попередження щодо персональної відповідальности перед громадою та законом.Чекаємо реакції прокуратури, а поки скеровуємо аналогічне звернення до СБУ", - повідомив керівник Миколаївської обласної організації ВО "Свобода" Демид Губський.

Прес-служба Миколаївської обласної організації ВО "Свобода"