ВО "Свобода"

ENG

9 травня 2017
Миколаївські націоналісти перешкодили проведенню сепаратистського шабашу
Миколаївські націоналісти перешкодили проведенню сепаратистського шабашу

Патріотична громада Миколаєва за участи активістів ВО "Свобода" не допустила перетворення вшанування жертв Другої Світової війни на проросійський марш.

Численна група патріотів із портретами Степана Бандери, Романа Шухевича та бійців УПА прийшла до місця старту ходи "Бессмерний полк", переконавши його учасників відмовитися від демонстрації комуністичної символіки й передати її на зберігання. Націоналісти очолили захід під червоно-чорними прапорами. Один прапор СССР було спалено на місці.

Участь у охороні громадського порядку брали й члени громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону "Національний резерв", очільником якого є лідер Миколаївської обласної організації ВО "Свобода" Демид Губський.

На центральній площі міста відбулося кілька провокацій, локалізованих силами націоналістів та правоохоронців. Кількох сепаратистів було затримано. Однак, незважаючи на це, загальна поведінка поліцейських викликала неабияке обурення серед захисників національних інтересів. Так, одного з активістів, що піддався нападу з боку "ветеранів Афганістану", через зауваження щодо проросійських висловів співробітники патрульної поліції намагалися доставити до райвідділу поліції, і лише завдяки втручанню активістів вдалося уникнути прояву такого свавілля. Активіста Василя Удовіченка було затримано й лише після того, як кількадесят націоналістів прийшли пікетувати районний відділ поліції, поліцейські відмовилися від подальшого ув'язнення патріота. Під час пікетування очільники міської та обласної "Свободи" Ольга Колеснік та Демид Губський разом із волонтером Ольгою Вербицькою поспілкувалися із начальником обласного управління МВС Юрієм Морозом, висвітливши актуальні питання, пов'язані із захистом державности. Крім того, націоналісти примусили поліцейських вивісити на приміщенні райвідділку державний прапор, знятий перед тим з невідомих причин.

"Нині те, про що ми мріяли, започатковуючи нашу діяльність, стає реальністю. Колись ми сподівалися на те, що у майбутньому Миколаїв вшановуватиме справжніх героїв визвольної боротьби ‒ бійців Української Повстанської Армії, а не нав'язаних комуністичною пропагандою псевдогероїв. Колись ми прагнули, аби червоно-чорний прапор майорів у кожному населеному пункті нашої области. Мріяли гуляти центральною площею й не бачити ненависного пам'ятника кату українського народу Леніну. Ми вибороли це право й маємо намір відстоювати його, аби наші нащадки жили щасливо, не знаючи "братської любові" північного сусіда", ‒ наголосив голова Миколаївської обласної організації ВО "Свобода" Демид Губський.

Прес-служба Миколаївської обласної організації ВО "Свобода"